دسته‌بندی نشده

اندروید یا ios ; مسئله این است

android-ios

به نام خدا . اول بریم سراغ اینکه اندروید و  IOS چیه . در ادامه به صورت کلی و خلاصه توضیح میدم .

مقدمه

android what
اندروید

اندروید یک سیستم عامل تلفن همراه (OS) است که برای اولین بار توسط یک شرکت سیلیکون ولی به نام ( Android Inc ) توسعه یافته است . البته شرکت بزرگ گوگل آنرا در سال 2005 خرید و نیز در سال 2007 با این شرکت همکاری کرد که باعث ایجاد یک مجموعه نرم افزاری برای اندروید شد. زبان برنامه نویسی توسعه اندروید به طور عمده جاوا میباشد. اندروید توسط گروهی از افراد اندی رابین و ریچ ماینرز و نیک سیرز و کریس وایت ( چقدر زیاد !! ) پایه گذاری شد. که مدیریت آن نیز بر عهده اندی رابین می باشد.

ios what
IOS

iOS سیستم عامل تلفن همراه است که بر روی دستگاه های تلفن همراه اپل، یعنی iPhones و iPads ها اجرا می شود. که مدیریت آن هم بر عهده استیو جابز میباشد. این نرم افزار اصلی است که به شما اجازه می دهد تا با گوشی اپل یا مک بوک خود ارتباط برقرار کنید. این دومین سیستم عامل محبوب تلفن همراه در جهان پس از اندروید است. ios بوسیله زبان سی و سی پلاس پلاس توسعه یافته است.

مقایسه

سیستم عامل

iOS سیستم عامل اختصاصی اپل است که ما از اپل و iPads استفاده میکنیم، هرچند از iOS نیز در سایر محصولات مانند Apple TV و Apple Watch استفاده شده است. iOS همیشه بهینه سازی شده و به خوبی تنظیم شده است تا بیشترین استفاده را از سخت افزار دستگاه داشته باشد . در مقابل، سیستم عامل اندروید ممکن است در درجه اول توسط گوگل توسعه، اما این یک منبع باز منبع بر اساس هسته لینوکس است.

این بدان معنی است که هر کسی آزاد است که آن را بهبود، تغییر و سازگاری کند، به طوری که به نظر می رسد مناسب است، که باعث می شود که اندروید بسیار گسترده تر و در انواع وسیعی از دستگاه های مختلف اجرا شود. با این حال، این انعطاف پذیری در هزینه بهینه سازی و امنیت است که در iOS شناخته شده است.

دوربین

در گذشته، ما استدلال کرده ایم که اپل بهترین کار را برای نورپردازی، رنگ آمیزی و سایر جزئیات انجام می دهد، اما آخرین گوشی های هوشمند اندرویدی بسیاری از این ادعا را بی اعتبار می کنند. 3 Pixel و Pixel 3 XL گوگل از بهترین دوربین هایی که تا به حال استفاده کرده ایم استفاده می کنند و به آیفون XS و XS Max نزدیک می شوند در حالیکه اکثر محصولات فعلی پرچمدار اندرویدی خوب هستند یا بعضی اوقات عالی هستند، یک دوربین عریض کمیاب است و کیفیت دوربین بسیاری از دستگاه های میان رده نزدیک به کیفیت دوربین های آیفون نیست.

همانطور که انتظار می رفت، اکثر تلفن های همراه اندروید دارای دوربین های با کیفیت پایین هستند. برنامه های دوربین در هر دو سیستم عامل بسیار خوب و بسیار سریع هستند. تغییرات زیادی در Android وجود دارد به این دلیل که تولید کنندگان تمایل دارند که برنامه های دوربین خود را با ویژگی های زیادی اضافه کنند، بعضی ها خوب هستند، کمی بدیع. ما قصد داریم این یکی را به iOS بدهیم، اما با احتیاط که گوشی های برتر اندروید، به ویژه Pixel 3، بهترین تجربه دوربین گوشی های هوشمند را در اطراف ارائه می دهند.

Android-or-iPhone
اندروید یا آیفون

امنیت

امنیت تلفن همراه بیش از حد اغلب توسط شرکت ها نادیده گرفته می شود، اما اگر دستگاه های خود را برای کارکنان خود صادر می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که آنها از نظر امنیتی به اندازه انسان مناسب هستند. لیست آسیب پذیری ها، سوء استفاده ها و نقص های امنیتی دیگر که در سیستم عامل اندروید کشف شده است، طولانی و گسترده است، همانطور که لیستی از برنامه های مخرب موجود در فروشگاه Google Play است. مزایای سیستم عامل iOS از نظر امنیت و شهرت بهتر، اما از امکانات غیرقابل تحمل است. 

موارد سوء استفاده های عمده در دستگاه های اپل بسیار زیاد است، اما کمتر از اندروید، و همچنین از برنامه های سريع نرم افزاری نیز بهره مند می شوند.اپل می تواند به طور مستقیم به روز رسانی های تمام گوشی های خود را انجام دهد، در حالی که کاربران آندروید باید منتظر بمانند تا سازنده تلفن خود نسخه ای از به روز رسانی گوگل را که با پوست اندرویدی خود کار می کند، اجرا کند.

باتری

هر دو اندروید و iOS به شما اجازه می دهد تا با استفاده از یک باتری، باتری را به صورت یکپارچه ببینید، اما تنها اندروید تخمینی از عمر باتری شما را نشان می دهد. آنها هر دو حالت های صرفه جویی در مصرف انرژی را ارائه می دهند که می توانند عمر باتری خود را با محدود کردن عملکرد، اتصال، و دیگر ویژگی های قدرت پذیری افزایش دهند، اما دقیقا چگونه کار می کند به طور کلی در Android قابل تنظیم است. برای مدت زمان طولانی، اندروید در بخش شارژ مزیت داشت، زیرا بسیاری از گوشی های آندروید قابلیت شارژ سریع و شارژ بی سیم را ارائه دادند.

با این حال، آیفون اپل 8، 8 پلاس، و آیفون X شارژ بی سیم و شارژ سریع را اتخاذ کرده و همه آیفون های جدیدتر از هر دو پشتیبانی می کنند. شایان ذکر است که شما باید آداپتور سریع شارژ را به طور جداگانه خریداری کنید، در حالی که معمولا در جعبه با یک تلفن Android ارائه می شود.

خلاصه …

در مورد کاربرد و دسترس پذیری میتوان گفت که گوشی هایی که از سیستم عامل ios پشتیبانی میکند فقط شامل موبایل های آیفون میباشد ولی موبایل های دارای سیستم عامل اندروید بیشتر است و همچنین در مورد قیمت نیز به طور معمول گوشی های آیفون گرانترند ولی با کیفیت ترند یا مثلا گوشی های دارای سیستم عامل اندروید احتمال ویروسی شدن آنها بیشتر است . تصمیم با خود شما است که کدام سیستم عامل را انتخاب کنید هر دو سیستم عامل هم مزایا و هم معایب دارند من سیستم عامل اندروید را انتخاب کرده ام زیرا رابط کاربری آن برایم آسانتر است.

شما کدام یک را انتخاب میکنید ؟

2 دیدگاه

پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلدهای الزامی مشخص شده اند *